تصدیق پایه یک

یک بار سوار اتوبوس‌اش شده‌ام. اگر اشتباه نکنم مسیر هفت تیر-صادقیه بود. بین راه سوار شدم، وقتی دیدم باید از در جلو سوار شوم خیلی ذوق کردم . بالا که رفتم بهش سلام کردم، کاری که زیاد مرسوم نیست در مملکت ما. یا حداقل برای خانم‌ها که راننده را نمی‌بینند معمول نیست سلام کردن به راننده. خیلی هیجان زده بودم، چند بار زد به سرم بروم مصاحبه‌ای چیزی ازش بگیرم. آن موقع در هم‌میهن بودم و این سوژه خوبی برای بچه‌های هم‌میهن ۲ بود. اما بی‌خیال شدم و پا توی کفش روزنامه‌نگاران اجتماعی نکردم. به جایش نشستم و حالش را بردم و مردم را نگاه کردم که عکس‌العمل‌شان چیست. رفتارشان عجیب نبود  اما بین زنان و مردان تفاوت محسوسی بود.

همه اینها با دیدن فیلم کوتاهی از این راننده زن به یادم آمد. فیلم را در وبلاگ کمانگیر دیدم که او هم در آنسوی دیوار دیده. البته آنسوی دیوار به بهانه اینکه یک زن مسلمان در اسرائیل راننده اتوبوس شده یادی هم از این زن ایرانی کرده. حتما ببینید، فیلم خوبی است. شاید از همه جالب‌تر پسر این زن است که از رانندگی مادرش خجالت می‌کشد و می‌گوید زن باید خانه‌داری کند.

/ 5 نظر / 9 بازدید
عليرضا

سلام واقعاْ چرا بايد پسرش ناراحت باشه؟چه مسخره!مگه چيه يه خانوم پشت اتوبوس!به اميد روزی که در کشور خودمون هم خانوم ها رو در شغل هایی نظیر دکه ی بليط فروشی پيک موتوری خلبان هواپیما سفور(رفتگر) ببینیم!

صدرا

حالا هی از اون ور آب لينک يوتيوب بدين که ما نتونيم ببينيم!

مریم اینا

برای صدرا:بابا دانشگاه لعنتی شریف که فیلترینگ نداره.

فاطم پيدايش

سلام مجدد .اولا از نوشتن جملات کلیشه ای خوشم نمیاد اما یه سری به با بزن و نظرت رو بگو از نقد خوشم میاد .دوما حیف هم میهن که رفت کنار روزنامه های توقیف شده فله ای در ضمن شهروند امروز رو بچسب ما رو باش برای کی نسخه می پیچیم ؛اصلا این پیام نشد انشا شد !

SADRA

اولا من زياد دانشگاه نمی رم؛ ثانیا همه جا فیلتر داره (به جز آی پی ام البته)