کتاب پراکنی

عیسای ناصری، خود باور ندارد که مسیح موعود است و پیلاطس حاکم رومی با  فرض‌های فیزیکالیستی‌ همه چیز را توضیح می‌دهد. این مضمون اصلی کتاب" انجیل‌های من" نوشته اریک امانوئل اشمیت است. بعد عمری ننوشتن می‌خواستم این کتاب را معرفی کنم که دیدم نیما  درباره‌اش نوشته است. البته چیز خاصی نگفته و من هم چیز زیادی نمی‌توانم بگویم جز اینکه خودتان باید بخوانیدش.

حالا که این یکی تکراری شد یک کتاب دیگر را که در این چند وقت خواندم معرفی کنم. البته کتاب قدیمی ای است و حتما خیلی‌ها می‌شناسندش. "شوهر مدرسه‌ای" نوشته جووانی گوارسکی. این هم از آن کتاب‌هایی است که زود می‌خوانیدش و موقع خواندن ممکن است صدای خنده‌تان بلند شود. ترجمه خیلی خوبی هم دارد . نکته جالب در مورد کتاب آن است که فیلم "نان، عشق، موتور هزار" دقیقا کپی ایرانی شده  این کتاب است. ما را باش که فکر کردیم پیمان قاسم‌خانی چه شاهکاری خلق کرده بوده! ظاهرا این رفیقمان جووانی گوارسکی چند کتاب ترجمه شده دیگری هم دارد که به زودی به سراغش خواهم رفت: دنیای کوچک دن کامیلو.

شوهر مدرسه‌ای

جووانی گوارسکی

جمشید ارجمند

کتاب پرواز،‌ چاپ دوم ۱۳۸۰

۱۴۰۰ تومان

/ 8 نظر / 8 بازدید
همسفر

درود - واقعا خواندن کتاب هم حال می خواهد هم وقت !!‌

بهمن

محض ابراز وجود: http://bahmanagha.blogspot.com/2005/01/blog-post_110547743192658360.html

سيدتقی

اينم از مشکلات شهرستان که کتاب‌های جديد مشکل ميشه پيدا کرد...

شوپه

دن کاميلو شديدا توصيه می شود

نادر

دنیای کوچک دن کامیلو یکی از بهترین کتابهایی است که خوانده ام. یکی از آنهاست که همیشه بالای تخت است و همیشه بازش می کنم و چند صفحه ای می خوانم. بعضی از بهترین طنزهای زندگیم را در این کتاب خوانده ام.

علی

آره دنيای کوچک دن‌کاميلو از نظر من هم کم‌نظيره. مريم جان می‌شه اون کتاب «انجيلهای من» رو باز کني و عنوان انگليسي-شو برام بنويسی؟ ممنون می‌شم يه دنيا

رها

من هم مثل نادر فکر می کنم دن کاميلو يکی از باحال ترين کتابهايی است که می شه خوند.

شهرزاد

خوب مثل اين که دير اومدم ولی دن کاميلو خيلی از شوهرمدرسه ای قوی تره. حتما بخونش. سيد تقی اين کتاب ها جديد نيستن و چند سالی هست که چاژ شدن