آیا جواب "های" ، "هوی" است؟

۱-منتظر تاکسی بودم. او هم. سرد بود،‌ می‌بارید. هیچ ماشینی پیدا نمی‌شد. شروع کردم بلند بلند غر زدن و شکایت از ترافیک و شهر و از این مزخرفات. گویا بلندفکر کردنم را زیادی جدی گرفته بود که پرسید: می‌آی امشبو با هم باشیم؟با کمال تعجب و در نهایت آرامش مشتم بر صورتش فرود آمد. بیچاره ناپدید شد و من راضی از کارم باز به دنبال تاکسی بودم.

۲- جالب‌ترین قسمت ماجرا آرامش من بود و واکنش خونسردانه‌ام. اگر فحشش داده بودم حتما عصبانی می‌شدم. اما این کار آرامم کرد. و قسمت بد ماجرا هم همین است. اینکه به همین راحتی می‌شود آدم کشت. اگر وسیله‌ی تیزی دستم بود،‌احتمالش کم نبود.

۳- چرا سوال را با خشونت پاسخ دادم؟ می‌گفتم نه و می‌رفتم پی کارم. حتما فکر کردم کنه می‌شود. اما این کار هم می‌توانست عواقب بدی داشته باشد و او هم خشونت من را با خشونتی شدیدتر جواب می‌داد. مستقل از اینکه واکنش آدم در این موارد چه باید باشد و مستقل از بحث‌های مزخرف مربوط به درخواست جنسگونه طرف، سوالم این است که آیا همیشه نباید کلمه را با کلمه پاسخ داد؟ آیا این نوع آزاداندیشی با عقلانیت در تضاد نیست؟ شاید در اینجا عقلانیت همان سودانگاری باشد.

/ 43 نظر / 64 بازدید
نمایش نظرات قبلی
كاظم

به نظرم مهم ترين چيز در اين مورد اينه که خنک شدن و اساسا آرامش يه چيز درونيه. منظورم اينه که اين مهم نيست (يا کمتر مهمه) که چه بر خوردی درست بود٬ اين مهمه که ا از درون احساس آرامش نداشته باشي٬ حتی با اون برخورد درست هم آروم نميشی. (ولی حيف که کسی نظر منو نپرسيده!)

ق

منظورم همون تن فروش و تن نفروش است. بله از ديگاه طرف. هر چند من فکر نمي کنم که با توجه به عرف خيلي اشتباه کرده باشه اما عجله کرده و مي تونست با نويزهايي ابتدا تست کند بدون اين که به کسي بر بخورد. حرف شوپه هم به غايت درست است.

sunchroma

سلام کامنت من نرسیده یا سانسور شده؟ خوشحال خواهم شد اگه بهم بگید. ممنون

خوشم اومد ناز شستت

تن فروشی خيلی از کار های ديگر بهتر است کسی که تن فروشی ميکند ۰۰۰

صبا

بهترين کار روی زمين و کردی دختر جان!

پيام

من هم نفهميدم کامنتم نرسيده يا تاييد نشده؟