نیدرلندزه

۱- امروز برای اولین بار با نیما سر یک کلاس نشستم. هیچ وقت با هم کلاس نداشتیم و در ضمن هیچ وقت هم شاگردش نبودم(از بابت دومی خیلی شانس آوردم،‌وگرنه تا آخر عمر می‌گفت نمره‌ی فلان درس را مدیون‌اش هستم!) از امروز تا یک هفته در کلاس زبان هلندی همکلاس خواهیم بود. روزی شش ساعت.

۲- طبیعتا کسانی که کلاس زبان هلندی می‌آیند، هلندی نیستند. اما خیلی بعید است سه نفر در یک کلاس ده نفره ایرانی باشند. یک پسر اسرائیلی، یک دختر کاستاریکایی، یک پسر ترک، دو پسر آلمانی،‌ یک زوج کانادایی و یک پسر انگلیسی هم در کلاس هستند. پسر انگلیسی از همه پرت تر بود و کلا سوتی می‌داد، یکی بهش گفت تقریبا همه ما قبلا تجربه یادگرفتن زبان دوم را داشته‌ایم. تلویحا منظورش این بود که حالا بکش!

۳- نمی‌دانم چرا یاد یکی از  ایتم‌های "فضانوردان می‌آیند" افتادم. همان که سیامک انصاری به بر و بچ تیم ملی درس می‌دهد.

/ 6 نظر / 20 بازدید
آرمان

خیلی اسم وبت باحاله دخترک هلندی!!

مريم

سلام اسم منم مريمه . مريم اينا ...

شوپه

مشکل من با سيستم تائيد کامنت هنوز حل شده. الان سوالی که برام وجود داره اينه که تو دو تا کامنت اولو برا چی تائيد کردی؟(آرمان و مريم) مگه اينا هم کامنت تبليغاتی حساب نمی‌شن؟ حتما بايد به آشيونه‌ي من سر بزن يا احقاق حقوق ترانسکچوال‌ها باشه که اسمش بشه تبليغات؟

گیسو

مريم جان خوشحالم از آشناييت. ببخشيد که دير جواب می دهم من در نزديکی رتردام زندگی می کنم. در مورد سينتر کلاس هم من يه چيز ديگه که شنيدم اينه که در واقع ساهل پيش يک مرد نيکوکار بوده که از ترکيه امروزی می آمده و به فقيرها کمک می کرده. بعدها اين داستان واقعی تبديل به افسانه سينترکلاس شده و مردی که از اسپانيا می ياد و برای بچه ها کادو مياره. برای يادگيری زبان هم موفق باشی.

مریم اینا

برای شوپه : جق با شماست، برای اینکه از بی کامنتی دپ نزنم اونا رو تایید کردم- اکثرا تایید نمی کنم- یا بهتره بگم اصلا تایید نمی کنم یک چنین نظرهایی رو... خودم هم با سیستم تایید نظر مشکل دارم واقعا- یه جور رفتار جمهوری اسلامی توش هست- اما وقتی برش داشتم و ۲۵ تا تبلیغ گرفتم دیدم ظاهرا باید باشه چون پاک کردن نظر رو رفتار بدتری می دونم...