آرزو

از اینکه به آهستگی مرا به بازی آرزو دعوت کرده خیلی ذوق زده شدم. مدتهاست بی سر و صدا وبلاگش را می‌خوانم و از نوشتنش لذت می‌برم. و مدام دلم برایش تنگ می‌شود. اینجا هم که بود فرصت دیدارش را نداشتم.

آرزو کردن سخت است برای همین آرزویی دست نیافتنی بهترین گزینه برای این جور بازی‌هاست.برای همین به جای آرزوی موقعیت خوب برای خودم، دوستانم و نزدیکانم یا آرزوی کشور و جهانی که بتوان در آن خوب زندگی کرد یک آرزوی خیلی لوکس می کنم.

 خیلی چیزها هست که دوست دارم بدانم، که قطعا از رازهای بشر هستند و خیلی‌ها می‌گویند ما هیچ وقت جواب این سوال‌ها را نخواهیم دانست. مهمترین‌اش این است که "چگونه" و دقیقا با چه ساز و کار و ساختاری، از اتم‌ها و سلول‌هایی که کاملا ساختار فیزیکی و شیمیایی دارند؛ حیات و مهمتر از آن ذهن پدید می‌آید.  و کلی سوال بی جواب و بنیادی دیگر که ساعتهای زیادی مشغولم کرده اند.

اما مهمترین آرزویم این است که کاش باور داشتم که پس از مرگ "من" ای وجود دارد و  کسی "هست" که جواب این سوال ها را بداند و به من بگوید.

/ 31 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرضیه

سلام. احتمالا بعد از مرگ خواهید گفت کاش وجود این دنیا را باور داشتم. و اینقدر فکر مشغول هست به نتیجه اعمال که این سوالاتی که الان مهم هستن کمترین ارزشی نخواهند داشت.

زئوس

مي دانيد؟ ... چاره اي نيست.بي آرامي تقدير آدمي ست.جستجوي ابدي ِراهي .... انتظار ابدي ِنجات بخشي... جستن ِرخنه اي و راه گريزي...دست آويزي...ستيزي...! و بازي...بازيهايي بي معنا ... نصيب،تنها همين است.نصيب ِ همه همين است! اين آن سهمي ست که زندگي برده ايم.اين آن سهمي است که از زندگي مي بري،تا دنيا دنياست ... آپ شد فرياد هاي بي صدا

مهدی - ايران و ژاپن

عزيزم بی‌خيال اين سوالها شو. برو دنبال اينکه دلار کجاست و چه جوری می‌تونی با اين ذهنی که به هر ترتيب ساخته شده هر روز ۱۰۰۰ تومن به درآمد خودت اضافه کنی. اونوقت شايد بتونی با تامين امکانات مالی لازم به دانشمندها کمک کنی به جواب اين سوال‌ها برسن.

مریم

نمی دونم، ولی من هیچوقت مثل تو نمی تونم اینقدر بشر رو بزرگ ببینم مه به دنبال بقا و ... باشم. قدر مسلم اینه که ما تا جاهای تکامل پیدا می کنیم و بعد احتمالن نابود می شیم . ولی اگه تا حالا شرایط برای بوجود اومدن یه نسلی شبیه ما ایجاد شده، احتمال داره که بازم روزی و جایی و به شکلی هر چند متفاوت روی کره ای از کرات ایجاد بشه. پس اگر موجودی که کمی از لحاظ هوشی تکامل پیدا کرده باشه ، جایی بوجود بیاد ، بازم جامعهای ایجاد می شه و قوانینی و اخلاقیاتی و آرزوهایی! اینکه این افکار در بدن تو یا بدن من وجود داره خیلی اهمیت نداره.ولی اینکه چه چیزی این زنجیره رو به حرکت در آورده و آیا خود بخودی و یا کنترل شده ، چیزهایی هستند که ذهن منو هم همیشه به خودش مشغول کرده .

باز هم بنويس

bamdad

salam.man alan nazari nadaram print gereftam mikhonam bad mozahemeet misham.surii. montazeretam..khosh bashi.

امير حسين

چند خطی با عنوان منشور حقوقی زنان نوشته شده است مایلم نظر شما را در مورد این نوشته بدانم با تشکر

فرزاد

فکر کنم یکی از همین روزا لازم بود بگم تولدت مبارک. ولی یادم نیست کدومشون!

مريم اينا

براي محمد ايمانيان: مگه من چمه؟ نمي تونم به جاده خاكي بزنم- وقتي همه او بچه هاي فلسفه علم خونده زدن تو كار فلسفه قاره اي،‌ حالا يه ذره به فيزيكاليست بودن شك كردن كه چيزي نيست...

مريم اينا

براي فرزاد فلاحتي: ممنون،‌ سه ارديبهشت بود- تو هم ارديبهشتي بودي،‌ نه؟ همين الان ايمان جليلي گفت كه باهات حرف زده- خوشحال شدم يه خبري ازت شنيدم