تهدید امنیت ملی با چکمه

به قول عابر پیاده حرف حرف می‌آورد. قصه‌ی چکمه صورتی دوست میم نون برایم آشناست، گیرم که برای من حسرت چیز دیگری باشد. مثلا حسرت پوشیدن دامن در خیابان  در سالهای نوجوانی. بعد از آن فکر می‌کردم شلوار پوشیدن جزئی از سلیقه‌ی لباس پوشیدنم است و حتی در خانه هم دامن نپوشیدم. وقتی خودمان فکر می‌کنیم نوع پوششی که به ما تحمیل کرده‌اند سلیقه خودمان است فروشنده هندی هم باید فکر کند ما از رنگ های تیره خوشمان می آید.

این را وقتی آمدم هلند فهمیدم، که لباس هایی که معمولا می پوشیدم سلیقه ام نیست و انگار دوست دارم چیزهای دیگری بپوشم. شاید هم فقط تلاشی برای یافتن یک سبک جدید پوشش باشد. در هر حال قبل از اینکه آقای رادان چکمه را مصداق تبرج بداند، تصمیم گرفتم زمستان چکمه بخرم و با دامن بپوشم.

کاش آنها طور دیگری رفتار می کردند. من از تبدیل چکمه صورتی به چکمه آهنی می‌ترسم.

/ 9 نظر / 24 بازدید
من

خيلی قشنگو روان مينويسيد. لينکت کردم.

سپیده

سلام مریم جونم اینا راستش ما ۶ نفری هر چی فکر کردیم نتونستیم بفهمیم چکمه چه مغایرتی با اصول اسلام داره به نظر شما چرا با چکمه خانم ها اسلام در ایران به خطر می افته؟ این پسرای خنگ هم که مدام به ما می خندن نمی فهمن اگه ما چکمه نپوشیم پس با چی باید تو دهنی بخورن از شوخی که بگذریم دنیای جالبیه نه؟ جایی که تو زمستون چکمه پوشیدن ممنوع می شه......!

من

من هم همين مشکلو داشتم وقتی اومدم انگلستان. وقتی به لباسهای قبليم نگاه ميکنم ميبينم ما مثل اينکه تو فروشگاههای ايران کلمه سايز معنا نداره.

maral

man nafahmidam shoma daghighan az chi mitarsin? yani mitarsin ke pooshidane chakmeye ahani mamnoo she?

شهرزاد

می دونی وقتی من می رفتم مدرسه ناظم دم در می ایستادو پاچه شلوارمون رو بالا می زد اگه جورابمون سفید بود! باید بر می گشتیم خونه .... چگمه که دیگه خیلی تابلوئه!! بی چاره مایی که خودمان مقصریم و ....

احسان ناظم بکايی

شما که در خارجه با خيال راحت در حال تبرجيد لااقل برای جوانان ايرانی هم مطلب بفرستيد چاپ شود خوب است برای ه. جوان!

مجيد

ديگه شرطی شديم رفيق/اگه زور نگن بهمون خودمونم گه گيجه می گيريم که چی بايد بپوشی./

میلی!!

جالب بود کلی خندیدم!! دخمر اصلا لباس نپوشه بهتره!! البته هر کس نظری داره

آيدا

منم فکر کنم اگه برای مشت محکم زدن به آقای رادان شما با مينی زوب بيای بهتره. در ضمن توصيه می‌کنم در قسمت عکسها يک عکس خودتو در اين وضعيت بگذار. به نظرم خيلی اينطوری با حال می شی